Bir Sayfa Seçin

Dekan Yardımcılarımız

Doç. Dr. Ufuk KUYRUKLUYILDIZ

   1978 yılında Erzincan’da doğdu. Lise öğrenimini 1995 yılında tamamlayarak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. 2001 yılında Tıp Fakültesi’nden derece ile mezun oldu.2001-2004 yılları arasında Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Kavakyolu Sağlık ocağı, Merkez 4 No’lu sağlık ocağı ve İl Sağlık Müdürlüğünde pratisyen hekim olarak görev yaptı.2004 yılında tıpta uzmanlık sınavını kazanarak eski adıyla İstanbul SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladı. 2008 yılında Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı olarak Erzincan Devlet Hastanesi’ne atandı. 2011 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurucu kadrosunda yer alıp Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalında yardımcı doçent doktor olarak göreve başladı. Bu dönemde ameliyathane ve yoğun bakımların kurulmasında aktif rol aldı. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Mengücekgazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 2012-2017 yılları arasında başhekim yardımcılığı, 2017-2018 yılları arasında ise başhekim olarak görev yaptı. Aralık 2018’de Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. Eğitimden sorumlu dekan yardımcısı olarak birçok komisyonun başkanlıklarını yürütmekte olan Dr. Ufuk KUYRUKLUYILDIZ 2020 yılı itibariyle üniversite senatosuna Tıp Fakültesi nin temsilci senatörü olarak atandı. Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği, Türk Yoğun Bakım Derneği, Rejyonal Aneztezi Derneği, European Society Of Anestesiology and Reanimation gibi mesleki kuruluşların üyesi olup yapılan organizasyonlarda aktif görevler aldı. Ulusal ve uluslararası kongrelerde çeşitli sunumları ve Web of Science, Google Academic gibi veri tabanlarında taranan, Ulusal ve uluslararası tıp dergilerinde yayımlanan birçok çalışması mevcuttur.

   Halen Dekan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Dr. Ufuk KUYRUKLUYILDIZ evli ve iki çocuk babası olup iyi seviyede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

 

 

Doç. Dr. Adalet ÖZÇİÇEK

   1973 yılında Erzincan’da doğdu. 1990 yılında Erzincan Lisesi’ni bitirip, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladı ve 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda başarılı olarak Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Dahiliye ihtisasına başladı. 2001 yılında İç Hastalıkları uzmanı olarak Erzincan Devlet Hastanesi’ne atandı. 2011 yılında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kurucu kadrosunda yer alarak İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor olarak göreve başladı. 2012-2016 yılları arasında İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü ve EBYÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Kliniği’nin kurulmasında aktif rol aldı. Eylül 2017 tarihinde doçentlik sınavında başarılı olarak doçent unvanı aldı. Aralık 2018’de Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevine atandı. Eğitim Komisyonları üyelikleri, İnsan Araştırmaları Etik Kurul üyeliği görevlerini yapmış olan Dr. Özçiçek EBYÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi’nde komisyon üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Aynı zamanda Akdeniz Tıp Dergisi Yayın Kurulu ve Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği üyesidir. Halen Dekan Yardımcılığı görevini sürdürmekte olan Dr. Özçiçek evli ve iki çocuk annesidir.

   Google Akademik arama sayfasında h indeksi 12, i10 indeksi 15 ve makalelerine yapılan atıf sayısı 750’nin üzerindedir. Web of Science veri tabanında çalışmalarına SCI-E kapsamındaki dergilerde 400’ün üzerinde atıf yapılmış olup h indeksi 11’dir.