EnglishTurkish

Dekanın Mesajı

 

   

2007 yılında kurulan Tıp Fakültemiz çağdaş eğitim araçları ile donanmış derslikler, modern araştırma ve beceri laboratuvarları ile çağdaş hekimler yetiştirmek için tıp eğitiminin hizmetindedir.

Sağlık alanı, günümüzde sağlık kuruluşları ve doktorlar açısından hızlı ve radikal değişiklikler göstermektedir. Bu noktada geleceğin tıbbı daha yenilikçi, daha yaratıcı, daha hasta odaklı, daha dijitalleşmiş ve daha sürdürülebilir olacaktır. Tıp eğitimimizin amacı tüm toplumun sağlık düzeyini yükseltecek nitelikli pratisyen hekim ve uzman hekim yetiştirmek, akademisyenlerin yetişmesine olanak sağlamak, ülkemize evrensel düzeyde sağlık hizmeti sunmaktır. Bu amaçla ilk hedefimiz “Yarının tıbbına bugünden ‘’Hekim’’ yetiştirebilecek bir Eğitim Programı” olacaktır.

Dolayısıyla 2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde; bilimin rehberliğinde “her an düşünen, her an üreten” felsefesini belirlemiş, içinde bulunduğu toplumun değerlerinin ve ihtiyacının bilincinde, tıp alanında son teknolojik gelişmeleri kullanan modern bir eğitim ve öğretim programı oluşturmak önceliğimizdir.

Sevgili öğrencilerimiz, etik ve ahlaki değerlere bağlı, bilimsel zekayı prensip edinmiş, çağdaş hekim olarak yetişmeniz ilkesinden hiçbir zaman taviz vermeyiniz. Son olarak çıktığınız bu uzun fakat bir o kadar keyifli bu yolculukta akıl ve bilimin size yol göstermesini diliyor, en içten sevgilerimi sunuyorum.

                                                                                                                              Prof. Dr. A. Mecit KANTARCI

                                                                                                                                            Dekan